Почетна
 

Ракометен камп на Кирил Лазаров

Со огромен ентузијазам близу 150 деца од целата држава и соседството, една недела се дружеа со ракометните тајни во кампот „Кирил Лазаров 7„ во Хотелот "Аквалина" во Охрид. Организаторот за свој дом го одбра хотелот „Аквалина„ кој ги понуди сите услови за професионална работа на учесниците на кампот. Комодитет, одлични услови за реализација на планот за тренинзи, релаксација и дружење на брегот на најчистото езеро на светот

Прочитај повеќе
 
 

facebook button d49e7af3899f10b12a7b14a5c8aa1873

Неколку карактеристики за нашиот хотел


Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна.
 
Сместувачкиот капацитет во нашиот хотел брои 84 соби.1 апартман со сауна, 6 соби со сауна и  француски лежај ,7 соби со џакузи и  француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби.

Хотел Аквалина располага со повеке конгресни сали и простории.Капацитеот на салите е од 30 до 150 седишта,целосно опремени за непречено одржување на вашите настани.

 

Контакти

Адреса

Свети Стефан

6000, Охрид , Македонија

Работно време

Нон стоп
Понеделник - Недела

Контактирајте не

contact@aqualina.com.mk
Тел: 046 200 047

Поврзи се нас

 

Соби

Ви благодариме што не одбравте! Ве молиме пополнете ја апликацијата за резервација, а ние ќе ви одговориме за кратко време. За да ги разгледате сите соби ве молиме кликнете на линкот.
Погледни ги сите соби